Zaskórniki to najczęstszy problem, z którym borykają się kobiety, zwłaszcza w tak wrażliwych miejscach jak policzki, broda i nos. Większość kobiet stosuje domowe sposoby i okłady na twarz, aby pozbyć się zaskórników, ale mitem jest, że zaskórników nie można usunąć.

Domowe sposoby na zaskórniki

Sok z cytryny jest jednym z najlepszych domowych sposobów na usunięcie zaskórników. Weź cytrynę i pokrój ją na dwie połówki. Wyciśnij jedną połówkę cytryny i wymieszaj ją z wodą różaną. Nałóż mieszaninę na dotknięty obszar i pozostaw na godzinę. Sok z cytryny pomoże usunąć martwe komórki i będzie również dokręcić pory skóry.

Innym skutecznym domowym sposobem jest wzięcie łyżeczki soli, ½ szklanki octu i 1 łyżki sody oczyszczonej. Wymieszaj dobrze wszystkie trzy składniki i nałóż na dotknięty obszar. Pozostaw na 15 minut i spłucz ciepłą wodą. Ta mieszanka usunie zaskórniki i otrzymasz świecącą skórę w krótkim czasie.

Maseczki do twarzy na zaskórniki

Maseczki do twarzy są również jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się zaskórników. Wymieszaj łyżkę stołową płatków owsianych, 2 łyżki jogurtu i 1 łyżkę miodu. Wymieszaj je dobrze i nałóż na dotknięte miejsce. Pozostaw na godzinę, a następnie spłucz letnią wodą.

Możesz również dodać szczyptę sody oczyszczonej do mieszaniny i dobrze ją wymieszać. Możesz również zastosować go na dotknięte obszary.

Okłady na twarz na zaskórniki

Okłady na twarz na zaskórniki są również bardzo skuteczne i popularne. Użyj pasty wykonanej z mieszanki mleka i proszku migdałowego. Wymieszaj je dobrze i nałóż na dotknięte obszary. Pozostaw ją na 20 minut, a następnie spłucz letnią wodą.

Wnioski:

Wszystkie wyżej wymienione domowe sposoby są dobre do usuwania zaskórników, ale czasami nie działają. Tak więc, jest to najlepszy pomysł, aby zdecydować się na profesjonalną pomoc, jeśli naprawdę chcesz pozbyć się zaskórników. Istnieją różne sposoby na usunięcie zaskórników i każdy z nich jest skuteczny.