Spódnice są jednym z najbardziej kobiecych elementów garderoby. Jednak, aby prezentować się w nich pięknie, trzeba dobrze dobrać fason do swojej sylwetki. W tym artykule podpowiemy, jakie modele spódnic będą idealne dla różnych kształtów ciała.

  1. Sylwetka klepsydry

Kobiety z taką sylwetką charakteryzują się zazwyczaj węższą talią w stosunku do bioder i biustu. Doskonale będą wyglądać w spódnicach o prostych krojach, które podkreślą ich kobiece krągłości, np. ołówkowej. Warto także postawić na model, który ozdobi biust lub biodra.

  1. Sylwetka jabłka

Kobiety o takiej sylwetce mają tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Dlatego najlepiej wybierać modele spódnic odcinające się pod biustem, np. plisowane lub rozkloszowane. Dzięki temu osiągniemy efekt wysmuklenia w dolnych partiach ciała i skupimy uwagę na dekolcie.

  1. Sylwetka gruszki

Sylwetka gruszki charakteryzuje się szerokimi biodrami i węższymi ramionami. W takim przypadku najlepiej wybrać spódnice o kroju A, czyli rozkloszowane w dolnej części. Taki model optycznie wyrówna proporcje między górną i dolną częścią ciała.

  1. Sylwetka wąska

Jeśli mamy wąską sylwetkę, najlepiej postawić na spódnice odsłaniające kolana, np. mini lub na nieco dłuższe modele o kroju A. Taki model pozwoli nam podkreślić naszą smukłą sylwetkę.

  1. Niskie kobiety

Jeśli mamy niski wzrost, warto postawić na spódnice o długości midi lub maxi. Dzięki temu wydłużymy naszą sylwetkę i optycznie odwiedziemy kilka centymetrów. Warto także postawić na modele w paski lub z delikatnymi wzorami, które dodadzą nam kilku centymetrów wzrostu.

Podsumowanie:

Wybór odpowiedniego fasonu spódnicy może być trudny, ale z naszymi poradami na pewno uda się znaleźć idealny model. Pamiętajmy, aby zawsze kierować się swoim typem sylwetki i podkreślać swoje mocne strony. Warto także eksperymentować z różnymi modelami, aby znaleźć te, które najbardziej nam odpowiadają.