Kłaczki, puszenie się i łatwe skręcanie to tylko niektóre z wyzwań, przed jakimi stają posiadacze włosów kręconych. Niemniej jednak kręcone włosy, które są dostatecznie nawilżone, lekkie i zdrowe, wprost błyszczą naturalnym pięknem. Jak się okazuje, pielęgnacja takiego typu włosów nie jest ani skomplikowana, ani czasochłonna. Dzięki kilku podstawowym zasadom i dobrym nawykom zachowania ich w dobrym stanie, można osiągnąć piękne, lśniące loki, na których Ci zazdroszczą!

Zanurz się w nawodnieniu

Kręcone włosy są znacznie bardziej narażone na utratę wilgoci, niż innego rodzaju włosy, dlatego też nawodnienie to podstawa. Wybierz szampon i odżywkę do włosów kręconych, które specjalnie uwzględniają ich potrzeby, a następnie sięgnij po odżywki bez spłukiwania, balsamy, maski i olejki, które dodadzą włosom niezbędne nawodnienie. Dobrze nawilżone włosy kręcone wyglądają na bardziej dopracowane i zdrowsze, są miękkie i łatwe do stylizacji.

Kręcone włosy lubią składniki naturalne

Wiele produktów stylizujących i do pielęgnacji włosów zawiera szkodliwe chemikalia, które mogą powodować niepożądane skutki i uszkodzić włosy. Dlatego też, jeśli masz kręcone włosy, warto inwestować w produkty dobrego składu, bez silikonów, parabenów i sulfatów, a zamiast nich zdecydować się na składniki naturalne, takie jak aloes, oliwa z oliwek, miód i masło Shea.

Skłonność do skręcania

Piękne loki to w istocie silne skręcenie. Aby skręt łatwiej się utrzymywał, warto przemywać włosy chłodną wodą podczas mycia, aby zamykać łuski, a także suszyć je przy użyciu ręcznika lub bawełnianej koszulki zamiast papierowego ręcznika do papieru. Używanie papierowych ręczników powoduje skręcanie włosów i może powodować, że loki stają się nierówno ułożone.

Nie przesadź z używaniem prostownicy

Używanie prostownicy i suszarki do włosów zestawia ze sobą ciepło i siłę, co w przypadku kręconych włosów może powodować zniszczenie ich naturalnego, pięknego skrętu. Minimalizuj stosowanie prostownicy, stosując ją tylko od czasu do czasu lub usuwając falujące kosmyki w okolicy twarzy, a suszarkę wykorzystuj tylko wówczas, gdy nie masz czasu, aby pozostawić włosy do naturalnej suszenia.

Podstawowa pielęgnacja

Oprócz podstawowej pielęgnacji, istnieją również kilka innych prostych sposobów, aby utrzymać włosy kręcone na wyciągnięcie ręki:

Nakładaj produkty pielęgnacyjne raczej na dłonie niż bezpośrednio na włosy, aby uniknąć nakładania ich w nieodpowiedni sposób.

Nie masuj włosów zbyt intensywnie podczas mycia, aby nie powodować ich plątania ani nie niszczyć naturalnego skrętu.

Noszenie jedwabnych poduszek pozwoli zachować lśniące, nawilżone i zdrowe włosy także na dobrej drodze w nocy.

Pamiętaj, by nie lekceważyć kwestii cyrkulacji powietrza. Temperatura powietrza i wysuszanie dzisiejszy będą w stanie załatwić sobie z włosami kręconymi względnie warto zwrócić na to uwagę i troszczyć się o powietrze i jej przepływ w miejscu, gdzie się przebywa.

Przyjazne dla naturalnego skrętu farbowanie

Jeśli zdecydujesz się na farbowanie włosów, zachowaj ostrożność. Farbowanie, początkowa lub permanentne, jest poważnym obciążeniem dla włosów, które mogą łatwo stać się matowe, suche i osłabione. Wybierz farby i barwniki przyjazne dla włosów o naturalnym skręcie, wybierając produkty pozbawione amoniaku i innych szkodliwych dla włosów składników. Dobrze jest również minimalizować ilość stylizacji, trzymać się podstawowego nawodnienia i często odżywczych masek, aby minimalizować efekty negatywnego wpływu na włosy.

Reasumując

Jeśli chodzi o pielęgnację kręconych włosów, niektóre zasadnicze kroki to nawilżenie, stosowanie składników naturalnych, minimalizowanie prostowania i używania suszarki do włosów, podstawowa pielęgnacja oraz przyjazne dla naturalnego skrętu farbowanie. Wrażliwe podejście i obowiązek stosowania dobrych nawyków to klucz do osiągnięcia pięknych, lśniących loków, które będą się dobrze prezentować i będą dawać Ci wiele powodów do dumy z wyglądu.