Skóra, podobnie jak płótno dla malarza, to bezsprzeczna podstawa dobrego makijażu. Idealna cera jest gładka, pozbawiona widocznych porów oraz nierówności, a jej koloryt idealnie wyrównany. Jednak, aby taką uzyskać, warto poświęcić chwilę na przygotowania skóry do makijażu. W niniejszym artykule dowiecie się, jakie bazy i podkłady wykorzystać, aby uzyskać równomierny, trwały i piękny makijaż.

I. Podkłady – czyli baza dla bazy
Podkład, to jedno z najważniejszych narzędzi w makijażu – o tym doskonale wie każda kobieta. To właśnie produkt, który zadba o równomierny koloryt cery oraz zminimalizuje widoczność niedoskonałości. Jednak, żeby był jak najlepszy i dawał jak najlepsze efekty, należy stosować go na odpowiednio przygotowanej skórze.

 1. Oczyszczanie skóry – pierwszy krok do idealnego podkładu
  Każdy makijaż, powinien zaczynać się od starannego oczyszczenia skóry. Odpowiednio przygotowana cera, pozbawiona sebum, zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry, będzie lepiej wchłaniać składniki zawarte w kosmetykach. Oczywiście, to nie tylko kwestia zastosowania wody i mydła, ale także odpowiednio dobranych produktów oczyszczających.

 2. Nawilżenie – drugi etap do pięknej cery
  Kolejnym ważnym krokiem, który powinniśmy wykonać, są profesjonalne kosmetyki nawilżające. Odpowiednie nawilżenie skóry, pozwoli na lepsze wchłanianie podkładu, co z kolei wpłynie na trwałość makijażu.

 3. Primer – baza dla podkładu
  Primer tworzy idealny grunt pod podkład, a przy okazji – zmniejsza widoczność niedoskonałości. Dzięki formule zawierającej silikon, wygładza skórę a także reguluje produkcję sebum.

II. Bazy – dla trwałości i pełnego krycia
Bazy, to specjalne kosmetyki, które mają na celu dokładne przygotowanie skóry do makijażu. W zależności od ich rodzaju, wyrównują tonację skóry, kryją zaczerwienienia, rozjaśniają cerę, matują ją lub regulują produkcję sebum.

 1. Bazy oczyszczające twarz
  To produkty, które skutecznie oczyszczają cerę, usuwają zanieczyszczenia i martwe komórki skóry. Przeznaczone są dla kobiet, które borykają się z problemem przetłuszczającej się skóry oraz widocznością porów na twarzy.

 2. Bazy zaczerwienione
  Dla kobiet, z czerwonymi skórami polecamy bazy zaczerwienione. Stanowią one idealną bazę pod podkład, skutecznie maskując zmiany skórne oraz korygując jasność kolorytu cery.

 3. Bazy rozjaśniające
  Warto wypróbować także bazy rozświetlające. Dzięki nim, uzyskamy efekt świeżości i blasku, a także – wyrównamy tonację skóry. W formule takich kosmetyków często zawarte są połyskujące drobinki, nadające skórze właściwy połysk.

Podsumowanie
Przygotowanie skóry do makijażu, to klucz do pięknego i trwałego efektu wizualnego. Oczyszczenie skóry i choćby chwila na nałożenie nawilżającego kremu, zmieni twarz na jak najlepszą. Bazy i podkłady, to kosmetyki, które stanowią uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry i nieodłączne narzędzia w makijażu. Dzięki nim, skóra będzie wyglądała na dokładnie przygotowaną na cały dzień.