Długotrwałe i pewne utrzymanie pomadki na ustach to trudne zadanie. Wiele osób zna frustrację związana z rozmazującą się i składającą na powrót pomadką. Jednak istnieją sposoby, dzięki którym można utrzymać pomadkę na ustach przez całą noc i cieszyć się pięknym kolorem i połyskiem na wargach. W poniższym artykule przedstawiamy porady i produkty, które pomogą ci w osiągnięciu trwałego efektu.

 1. Przygotuj usta
  Przygotowanie usta to pierwszy krok do osiągnięcia trwałego efektu pomadki. Przed nałożeniem pomadki nałóż na usta balsam lub krem nawilżający. Pomadka nałożona na sucho i spierzchnięte usta, szybko zacznie się rozmazywać. Dodatkowo, ważne jest, aby usunąć martwy naskórek z ust. Można to zrobić za pomocą peelingów do ust lub szczoteczki do zębów.

 2. Wybierz produkty o długiej trwałości
  Nie wszystkie pomadki są stworzone równie. Na rynku jest wiele produktów, które przez swoją formułę mają dłuższą trwałość na ustach. Ważne jest, aby wybierać pomadki o matowym wykończeniu lub liquid lipstickach. Polecane są również pomadki z dodatkiem olejku kokosowego lub witaminy E – składników nawilżających i chroniących usta.

 3. Zastosuj technikę nałożenia
  Technika nałożenia pomadki na usta to kolejny element, który wpływa na trwałość makijażu. Na początku zarysuj kontur ust konturówką do ust lub jednym z cienkich wyciągnięć pędzlem do ust. W ten sposób pomadka nie przejdzie poza granice ust i nie zrobi efektu “smoka”. Następnie, należy nałożyć pomadkę do środka ust. Ważne jest, aby pomadka była nakładana cienką warstwą. Po nałożeniu pomadki, należy lekko złączyć wargi, aby równomiernie rozprowadzić kosmetyk na ustach.

 4. Zastosuj pudrujący trik
  Po nałożeniu pomadki i złączeniu ust, warto zastosować pudrujący trik. Wystarczy delikatnie pociągnąć palec przez chusteczkę higieniczną, następnie przyłożyć chusteczkę do ust i pudrować przez nią usta. W ten sposób nadmiar pomadki zostanie usunięty, a puder utrwali kosmetyk na ustach.

 5. Pamiętaj o pilnowaniu pomadki
  Ostatnim krokiem jest pilnowanie pomadki przez całą noc. Warto mieć przy sobie kosmetyczkę z zapasem pomadki i lusterkiem, aby móc uzupełniać utracone nawilżenie i dokładać kosmetyk na usta, gdy zajdzie potrzeba. Jeśli zdarzy się wypić lub zjeść coś, należy po posiłku natychmiastowo skorygować pomadkę, aby utrzymać pożądany efekt.

Podsumowanie
Utrzymanie pomadki na ustach przez całą noc to niełatwe zadanie, ale z dobrym przygotowaniem i odpowiednimi produktami jest to możliwe. Należy wybrać produkty o długiej trwałości i zastosować technikę nałożenia, pudrujący trik i pamiętać o uzupełnianiu pomadki w ciągu nocy. Dzięki tym poradom i produktom, można cieszyć się pięknym wyglądem ust przez całą noc.