Brwi są jednym z najważniejszych elementów naszej twarzy, wpływają na wyrazisty wygląd i ramują oczy. Zadbane, naturalne brwi są obecnie bardzo modne i stanowią ważny trend w świecie makijażu. Jednakże, nie każda z nas jest obdarzona gęstymi i zdefiniowanymi brwiami. W tym artykule przedstawiamy przewodnik, jak uzyskać efekt naturalnych i zdefiniowanych brwi.

 1. Pielęgnacja brwi
  Aby uzyskać zadbane i gęste brwi, trzeba zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Regularne czyszczenie i nawilżanie brwi jest konieczne, aby nie popsuły się na skutek szorstkiego traktowania. Dla najlepszego efektu, należy stosować specjalistyczne produkty do pielęgnacji takie jak olejki i serum, które pomagają wzmocnić i odżywić włoski.

 2. Zdefiniowanie brwi
  Jeżeli Twoje brwi są zbyt jasne lub niezdefiniowane, możesz je podkreślić w kilka prostych kroków. Zaczynając od końca brwi, narysuj je kredką wprawiając kolor w ruch i kontynuując drogę w kierunku wewnętrznej części brwi. Następnie, pomocą pędzelka i cienia do brwi wypełnij luki. Pamiętaj, że kolor cienia powinien być o jeden lub dwa odcienie ciemniejszy od Twojego włosów.

 3. Uzyskaj naturalny efekt
  Najważniejszym punktem jest uzyskanie naturalnego efektu brwi. Najlepszym sposobem na to jest stopniowe zapełnianie brwi, nie nakładając zbyt dużo produktu naraz. Unikaj również nadmiernego wypełnienia łuku brwiowego, co może spowodować efekt sztuczności. Należy pamiętać, że brwi powinny być delikatne i płynne.

 4. Zastosowanie żelu do brwi
  Jeśli Twoje brwi są mocno kręcone lub zbyt ociężałe, ważne jest, aby je wyprostować i ujarzmić. W tym celu, najskuteczniejszym sposobem jest użycie przezroczystego żelu do brwi. Pozwoli on utrzymać włoski w odpowiednim miejscu przez cały dzień.

 5. Kształtowanie brwi
  Aby uzyskać estetyczny kształt brwi, warto skorzystać z usług specjalisty. Chociaż możemy samodzielnie kształtować brwi, u specjalisty uzyskujemy gwarancję profesjonalizmu, a przez to – idealnego wyniku. Dzięki starannemu i precyzyjnemu woskowaniu lub nitkowaniu, uzyskujemy idealny kształt brwi, który podkreśli Twoją urodę.

Podsumowując, istnieją liczne sposoby na uzyskanie idealnych, naturalnych i zdefiniowanych brwi. Używając specjalistycznych produktów i dobrego wskazówki, możemy uzyskać piękny i modny efekt, który idealnie wpasuje się w oczekiwania. Pomimo faktu, że wzmocnienie, kształtowanie i pielęgnacja nie są łatwe, warto zainwestować czas i starania. Twoje piękne i zadbane brwi będą Cię miło zaskakiwać przez wiele lat.