Jak zatuszować blizny i niedoskonałości na brwiach za pomocą kosmetyków

Uroda

Blizny i niedoskonałości na brwiach mogą być nie tylko estetycznym problemem, ale również wpływać na samoocenę i pewność siebie. Istnieje wiele metod zaradzenia temu, jednak jednym z najprostszych sposobów jest użycie odpowiednich kosmetyków. W tym artykule omówimy jakie produkty warto wybrać i jak je stosować, aby zatuszować blizny i niedoskonałości na brwiach.

 1. PRZYGOTOWANIE SKÓRY I BRWI

Przed nałożeniem jakiegokolwiek kosmetyku warto upewnić się, że skóra i brwi są odpowiednio przygotowane. Przede wszystkim należy umyć twarz i brwi wodą i delikatnym środkiem myjącym. Następnie, aby zapewnić odpowiednio gładką powierzchnię i przedłużyć trwałość kosmetyku, można użyć bazy pod makijaż lub specjalnego produktu do brwi, który je wygładzi.

 1. WYBÓR KOSMETYKÓW

Do zatuszowania blizn i niedoskonałości na brwiach najlepiej stosować produkty kremowe lub woskowe. W zależności od indywidualnych preferencji, możemy wybrać:

 • Specjalny korektor do brwi, który jest łatwy w aplikacji i ma kremową konsystencję. Dostępne są różne odcienie, które można dopasować do koloru włosów i brwi.
 • Kredkę lub cień do brwi, których trwałość jest lepsza niż korektora, ale wymagają one nieco więcej precyzji w aplikacji. Dostępne są również w różnych odcieniach, a niektóre z nich mają również właściwości utrwalające.
 • Wosk do brwi, który poza kolorowaniem, ma również za zadanie utrwalać i kształtować brwi. Jest to dobry wybór dla osób, które mają bardzo niesforne, krótkie lub rzadkie włoski.

Wszystkie wymienione kosmetyki można łatwo znaleźć w drogeriach lub sklepach z kosmetykami.

 1. JAK STOSOWAĆ KOSMETYKI

Aby uzyskać naturalny, ale jednocześnie skrywający niedoskonałości, efekt z korektorem, kredką lub cieniem należy postępować według poniższych kroków:

 • Nałóż odpowiednio dobrane kosmetyki na brwi za pomocą specjalnego pędzla lub gąbeczki. Wstawiaj go we włosy brwi i wyciągaj w górę, aby unosić je i wypełnić ewentualne przerwy.
 • Delikatnie wklep kosmetyk, aby wtopić go w skórę i brwi. Nie trzeba aplikować go na całej brwi. Wystarczy pokryć tylko obszar, który wymaga zatuszowania blizn i niedoskonałości.
 • Jeśli używasz cienia lub kredki, aby uzyskać bardziej naturalny efekt, można przeczesać je do końca, aby modelować je i ujarzmiać prostowniki. Możesz ponownie zastosować aplikację produktu, jeśli uważasz, że to konieczne.
 • Na końcu, aby zapewnić długotrwały efekt, można zastosować spray utrwalający do brwi.
 1. INNE WSKAZÓWKI

Oprócz powyższych kroków, warto pamiętać o kilku dodatkowych wskazówkach:

 • Przed nałożeniem kosmetyków, warto dokładnie oczyścić skórę i brwi z make-upu i sebum za pomocą specjalnego produktu do oczyszczania.
 • Można stosować serum lub kremy z witaminą E, aby pomóc w procesie leczenia blizn i zmniejszyć ich widoczność. Należy je nanosić na skórę brwi kilka minut przed makijażem.
 • Jeśli masz bardzo głębokie blizny lub niedoskonałości, możesz zacząć od narysowania granic i kształtu brwi za pomocą kredki lub cienia, a następnie nałożyć korektor tylko w miejscach wymagających skorygowania.
 • Jeśli masz alergię na jakikolwiek składnik kosmetyku, zaleca się skonsultowanie się z dermatologiem przed użyciem produkty.
 1. PODSUMOWANIE

Zatuszowanie blizn i niedoskonałości na brwiach nie jest wcale trudnym zadaniem, jeśli dysponujesz odpowiednimi kosmetykami i wiedzą na temat ich stosowania. Przy odpowiednim doborze i zastosowaniu produktów, skóra i brwi będą wyglądać naturalnie i gładko, a Ty poczujesz się pewniejsza siebie.