Makijaż dzienny to podstawa każdej kobiety. Niezależnie od tego, czy wychodzimy do pracy, na uczelnię, czy do sklepu, warto wyglądać schludnie i zadbane. Jednak nie każda z nas potrafi zrobić samodzielnie profesjonalny makijaż, który będzie trwały przez cały dzień. Dlatego przedstawiamy krok po kroku, jak wykonać idealny makijaż dzienny na codzienne wyjścia.

Krok 1: Przygotowanie skóry

Przed rozpoczęciem makijażu warto zadbać o dobrą kondycję skóry. Warto umyć twarz delikatnym żel do mycia twarzy, a następnie nałożyć krem nawilżający, który poprawi kondycję skóry i pomoże zachować makijaż na dłużej.

Krok 2: Korekta niedoskonałości

Jeśli mamy na twarzy niedoskonałości, takie jak zaczerwienienia, czy pryszcze, warto je skorygować przy użyciu korektora. Ściemniamy korektorem wszystkie występujące na twarzy niedoskonałości.

Krok 3: Podkład

Kolejnym krokiem jest nałożenie odpowiedniego podkładu. Warto jednak pamiętać, żeby nie nakładać go w nadmiarze. Podkład należy nakładać małymi kroplami, rozcierając je delikatnie po twarzy, najlepiej pędzlem lub gąbką. W ten sposób uzyskamy naturalny efekt.

Krok 4: Korekcja brwi

Ważnym elementem makijażu są również brwi. Powinny być one dobrze zarysowane i odpowiednio wypełnione. Do tego celu dobrze sprawdzą się specjalne kredki do brwi. Warto również pamiętać, żeby dobrać odpowiedni kolor do karnacji skóry.

Krok 5: Makijaż oczu

Oczy są kluczowe w każdym makijażu. Na codzienne wyjścia zaleca się używać cieni w neutralnych kolorach, takich jak nude, beż czy brąz. Warto również zaznaczyć linię rzęs przy użyciu kredki lub eyelinerem, a następnie nałożyć maskarę, aby podkreślić spojrzenie.

Podsumowanie

Idealny makijaż dzienny na codzienne wyjścia nie musi być skomplikowany. Wystarczy użyć kilku podstawowych kosmetyków, takich jak korektor, podkład, cień do powiek, kredka do brwi i maskara. Warto jednak pamiętać, żeby skóra była dobrze przygotowana do makijażu. W ten sposób uzyskamy trwały i naturalny efekt.