Pedicure w domu – jak osiągnąć perfekcję?

Prawdopodobnie każdy z nas marzy o perfekcyjnie wyglądających stopach. Niektórzy z nas decydują się na regularne wizyty w salonach kosmetycznych, a inni wolą wykonywać samodzielnie pedicure w domu. W dzisiejszych czasach posiadanie urządzeń kosmetycznych i produktów do pielęgnacji stóp nie stanowi już problemu. Wystarczy kilka trików, by domowy pedicure wyglądał perfekcyjnie. Oto kilka prostych trików, które pomogą Ci w osiągnięciu perfekcyjnej stylizacji nóg w domowym zaciszu.

Zmiękczanie skóry

Krok pierwszy – to zmiękczanie skóry stóp. W tym celu warto wybrać się na kąpiel stóp w letniej wodzie z dodatkiem soli lub specjalnej kosmetyki. Zmiękczona skóra łatwiej ulega usunięciu i nie ma ryzyka uszkodzenia. Następnie warto użyć specjalnej tarki lub pilnika do stóp, by pozbyć się zrogowaciałej skóry. Można skorzystać z drugiego sposobu, czyli opatrzenia stóp w balsam z kwasem mlekowym. Takie zabiegi pomogą poprawić kondycję skóry.

Przygotowanie płytki paznokcia

Dopiero po wygładzeniu skóry warto przystąpić do przycinania paznokci. Najlepiej przyciąć paznokcie prosto i z zaokrąglonym brzegiem. Następnie zaczynamy wyrównywać powierzchnie paznokci, używając specjalnej tarki do paznokci. Warto również pozbyć się skórek z wokół płytki paznokcia, co zrobimy za pomocą sztyfta do skórek.

Malowanie paznokci

Wybór koloru lakieru pozostawiamy do wyboru. Najpierw jednak warto ochronić płytkę paznokcia przez nałożeniem specjalnego bazy. Dzięki temu wszelka chemia z lakieru nie będzie dostawać się w głąb skóry i płytki paznokcia. Następnie nałożenie dwóch warstw wybranego lakieru do paznokci zapewni nam długotrwały efekt i połysk. Ostatni krok – to top coat, który zwarty nałożonym powyżej lakierem uchroni naszą stylizację przed odpryskiem i zadba o trwałość koloru.

Masaż stóp

Ostatni krok, który każdy z nas powinien wykonać to delikatny masaż stóp. Warto zastosować do tego specjalny balsam lub olejek do stóp i lekko zapomnieć się w ujęciach masażysty. Taki zabieg szczególnie dobrze wpłynie na zmęczone i obolałe stopy po całym dniu pracy lub wysiłku fizycznym. To także porządny relaks dla naszych zmysłów.

Podsumowanie

Jak widać, domowy pedicure wcale nie musi być trudnym i kosztownym zadaniem. Wystarczy odpowiedni sprzęt, czas i produkty kosmetyczne, które pomagają nam w dbaniu o naszą skórę i paznokcie. Podążając za powyższymi wskazówkami, z powodzeniem wykonasz samodzielnie pedicure, zapewniając sobie piękne i zadbane stopy.