Efektowny i kuszący makijaż ust to jedna z najważniejszych kwestii, na którą zwracają uwagę kobiety przy tworzeniu swojego wizerunku. Sprawia on, że od razu czujemy się piękniejsze i bardziej pewne siebie. Jak wiele kobiet wie, makijaż ust to jedna z kluczowych rzeczy, które przyciągają uwagę, dlatego też chcemy, aby nasze usta wyglądały perfekcyjnie i przyciągały spojrzenia. W tym artykule przedstawimy najskuteczniejsze triki i sposoby, dzięki którym Twoje usta będą wyglądać niesamowicie.

  1. Peelingu!

Peeling to podstawowy, ale jednocześnie bardzo ważny krok w pielęgnacji ust. Dzięki peelingu usuwamy zmarzliny, suche skórki, a także pobudzamy krążenie krwi, co przekłada się na pełniejszy wygląd naszych ust. Zatem warto wprowadzić go na stałe do swojej rutyny pielegnacyjnej i robić regularnie co 2 lub 3 tygodnie.

  1. Nawilżanie!

Kolejnym, bardzo ważnym etapem jest nawilżanie. Nawilżony podkład lepiej się rozprowadza i daje ładniejszy efekt. Polecamy używać: balsamów do ust, oleju różanego, wazeliny, masła shea, którą mogą zrobić same w domowym zaciszu.

  1. Konturówka!

To kolejny ważny element, dzięki któremu nasze usta będą wyglądały niesamowicie. Prawidłowe używanie konturówki, sprawi, że usta będą wyglądały pełniej i bardziej zgrabnie. Koniecznie dobrze dobierz swoją konturówkę, wybierając odcień bliższy kolorowi twoich ust lub wybielający oraz zwróć uwagę na formę.

  1. Odcienie!

Wybierając odcień szminki musisz wziąć pod uwagę swoją karnację i kolor skóry. Właściwy kolor podkreśli piękno Twojej cery. Sprawiają, że wyglądasz na młodsza. Na co dzień wybierajmy kolory delikatne, beże, różu, cielisty i brzoskwiniowy, aby wyglądać subtelnie. Na wieczorne wyjście śmiało możemy inwestować w kolory odważne: ciemniejsze róże, bordo, pomarańczowe.

  1. Brokat lub marmur

W tym sezonie modne są nowe trendy. Możemy poszaleć z lakierem do ust o kolorze marmuru lub z brokatem. Warto jedynie pamiętać, żeby nie przesadzić i dobierać nasze dodatki do reszty ubrania. Możemy użyć takiego lakieru przy nieco bardziej eleganckiej stylizacji. Lakier z brokatem będzie idealnym dopełnieniem wyjściowej kreacji.