Dzisiejszy świat zdominowany jest przez konsumpcję często zbędnych produktów, do czego zalicza się również niepotrzebnie mocno nałożony makijaż. Naturalny makijaż stał się jednym z najpopularniejszych trendów i to nie bez przyczyny. Pozwala on na podkreślenie naturalnego piękna i uwydatnienie cech, które już posiadamy, bez nadmiernego sztucznego wyglądu. W tym artykule przedstawimy Ci najskuteczniejsze triki na wykonanie subtelnej i naturalnej makijażu.

  1. Pielęgnacja skóry twarzy

Podstawa pięknej i zdrowej skóry to odpowiednia pielęgnacja. Bez względu na to, jak dobry jest Twój makijaż, jeśli nie dbasz o swoją skórę na co dzień, zawsze będzie wyglądać sztucznie i niedbale. Przed przystąpieniem do makijażu zadbaj o uprzednie oczyszczenie skóry i nawilżenie.

  1. Uzyj minimalnej ilości produktu

Naturalny makijaż polega na zminimalizowaniu ilości nakładanych produktów. W tym celu zamiast klasycznego podkładu, który może być ciężki na skórze, zastosuj krem BB lub CC, które dostosowują się do koloru skóry i nadają jej jednolity odcień. W przypadku podkreślenia kości policzkowych i zdefiniowania twarzy użyj delikatnego bronzera lub różu do twarzy, ale pamiętaj aby użyć tylko minimalnej ilości produktu.

  1. Kolor pięter

Nie zapomnij o podkreśleniu swoich oczu. Nałożenie prawidłowej ilości cieni do powiek może nadać Twój wygląd natychmiastowego blasku i dodatkowego uroku. Użyj palety odcieni, które można łatwo połączyć, aby uzyskać jeszcze bardziej subtelne i naturalne spojrzenie. Dobra technika to stosowanie koloru na dolnej powiece, który będzie wyglądał bardzo delikatnie i naturalnie.

  1. Popraw końcówki swoich rzęs

Rzęsy są oczywiście kluczowe dla zrobienia naturalnego wyglądu. W przypadku tego stylu nie sugerujemy ci teatralnego efektu, zamiast tego, spróbuj podkreślić swoje naturalne rzęsy pociągając końcówki pędzlem, aby uzyskać subtelny, ale widoczny wygląd. Możesz użyć sztucznych rzęs, ale wybierz jak najbardziej naturalnie wyglądające. Ten trik nada Twojemu spojrzeniu jeszcze więcej naturalnego uroku.

  1. Natura przede wszystkim

Na sam koniec, pamiętaj, że naturalny makijaż polega na akcentowaniu Twojej naturalnej urody, a nie ukrywaniu jej. Zawsze używaj produktów, które podkreślają twój wygląd i eksperymentuj z różnymi odcieniami, teksturami i technikami, aby uzyskać najlepsze spojrzenie dla swojej urody. Ostatecznie, zawsze pamiętaj, by być sobą i uśmiechać się, to najważniejsze cechy piękna.

Podsumowując, trikiem na wykonanie subtelnej i naturalnej wersji makijażu jest odpowiednia pielęgnacja skóry, minimalizowanie ilości produktów, podkreślenie naturalnego koloru pięter, zdobycie naturalnego efektu końcówek rzęs oraz podkreślenie swojej naturalnej urody. Zastosowanie tych prostych, ale skutecznych trików ożywi Twoją twarz i nadanie jej pięknego, naturalnego wyglądu.