Sezon wiosenno-letni to czas, gdy wraz ze zmianą pogody zaczynamy szukać nowych inspiracji. Oczywiście, wraz z nową porą roku zmieniają się również trendy w makijażu. Jakie są zatem największe nowości, jakie warto wypróbować w tym sezonie?

 1. HYDROGLOW
  Jednym z najgorętszych trendów tego lata jest tzw. hydroglow, czyli efekt mokrej skóry. Chodzi o to, żeby cały makijaż wyglądał tak, jakbyśmy właśnie wychodzili spod prysznica. Ważnym elementem tej mody jest wygląd odświeżony i dobrze nawilżony skóry, dlatego podbijanie jej nawilżeniem jest nie tylko trendy, ale i zdrowe!

 2. KOLOR!
  Kolejnym trendem, na który warto zwrócić uwagę, są mocne i wyraziste kolory, zwłaszcza te w odcieniach żółtego, niebieskiego i zielonego. Możemy je stosować w dowolny sposób – na powiekach, ustach, a even na paznokciach. Warto jednak pamiętać, że to dobry pomysł, by taki makijaż połączyć z prostymi, stonowanymi ubraniami.

 3. EKOLOGIA
  Nie tylko moda ubraniowa, ale i ta kosmetyczna stawia na eko. Makijaż, który jest przyjazny dla środowiska, to ten, który jest wolny od zbędnych chemikaliów, przetestowany na zwierzętach i w opakowaniach bez plastiku. Warto zwrócić uwagę także na to, że takie kosmetyki są coraz częściej tworzone z myślą o pozytywnym wpływie na skórę i zdrowie, a i sama ich aplikacja może okazać się czystą przyjemnością.

 4. METALICZNE ODCIENIE
  Kolejny trend w makijażu w tym sezonie to metaliczne odcienie wszędzie tam, gdzie tylko się da. Mowa o srebrze, złocie, a nawet szafranie czy cynamonie. To bardzo uniwersalne kolory, które pasują zarówno do delikatnych, jak i mocnych stylizacji, a także są idealne na specjalne okazje.

 5. NO MAKEUP-MUA
  Trend, który coraz mocniej się zaznaczać, to tzw. No Makeup-MUA. Chodzi tutaj o jak najmniej ingerujący w naturalny wygląd klientki, makijaż, który jedynie podkreśli atuty twarzy i zatuszuje niedoskonałości. To idealne rozwiązanie na spokojny, letni dzień, podczas którego nie chcemy przesadzać z kosmetykami.

Podsumowując, widzimy, że w tym sezonie mamy wiele różnorodnych trendów w makijażu, które zachęcają nas do eksperymentowania. Od kolorów po metaliczne dodatki, do ekologicznych kosmetyków, to wszystko sprawia, że wiosna i lato to czas na eksplorację nowości i odważnych stylizacji. Ważne jednak, by zawsze pamiętać o tym, że ważniejsze od mody są nasze zdrowie i samopoczucie.